Informace o nás

Jsme spolek bikerů převážně ze Strání, kteří se rozhodli trávit chvíle společně na kole a projíždět blízké i vzdálenější zákoutí našich hor. Na těchto stránkách můžete vidět, co všechno jsme už zdolali a co nás ještě čeká.

Náš klub rád přivítá další nadšence ve svých řadách a proto pokud se ti tato myšlenka líbi, tak napište na email mtbjavorina@gmail.com (budeme vás informovat o připravovaných akcích) nebo rovnou se přidejte s námi na další projížďku (kalendář akcí)

Historie projektu

V roce 2009 přišla zajímavá myšlenka založit ve Strání cyklistický klub horských kol. V té době se však nepodařilo tento nápad dotáhnout do konce a zrealizovat jej. Tak jako vše má svůj čas, a potřebuje uzrát, tak uzrál i nápad s cyklistickým klubem.
 

Dne 26.3.2010 se dalo shodou šťastných okolností dohromady několik nadšenců a příznivců cyklistiky a založily historicky první Mountain bike Javořina ve Strání. Cílem je sdružovat lidi mající zájem o cyklistiku, horská kola a pohyb na čerstvém vzduchu.
 

Budou se pořádat pravidelná setkání, společné vyjížďky a to nejenom na Javořinu. V plánu je několik zajímavých nápadů na pořádání místního závodu, a také možnost vyjet na kolech i mimo území ČR.

 

Občanské sdružení:14.7.2010 bylo zapsáno občanské sdružení MTB Javořina na Ministerstvu vnitra ČR pod IČO:22862048

Pro koho

Věříme, že ve Strání či ve Květné je dostatek aktivních lidí, kteří rádi spojí příjemné s užitečným a rozšíří naše řady. Je vítán kdokoliv od 1 do 100 let s chutí jezdit na kole.